ZİRAAT ODASINDA MEHMET SAYAN GÜVEN TAZELEDİ

Işıl Halı Yıkama

Çorum Ziraat Odası’nın olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Üç adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulda 98 delegenin oyunu alan mevcut başkan Mehmet Sayan, güven tazeledi.

Kentteki bir düğün salonunda gerçekleştirilen genel kurula Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanvekili Nejat Gamzeli, Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi Ahmet Pehlivan, Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Başkan Adayları Adem Özdemir ve Zeki Oral ile oda delegeleri katıldı.

Divan başkanlığını Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanvekili Nejat Gamzeli’nin yaptığı genel kurulda divan üyeliklerini ise Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi Ahmet Pehlivan ve Murat Koca yaptı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, çalışma raporunu okudu. Ardından Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanvekili Nejat Gamzeli, bir konuşma yaptı. Çiftçilerin sorunlarına değinen Gamzeli, Çorum’un tarımsal potansiyelini de yavaş yavaş kaybettiğini ifade etti.
Daha sonra gelecek yönetim kurulu, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarının bütçeleri delegelerin oylarına sunularak ibra edildi.

Ardından gelecek dönem bütçeleri görüşülerek kabul edildi.

Genel kurul, başkan adaylarının konuşmalarıyla devam etti. İlk olarak kürsüye Adem Özdemir, çıktı. Özarslan, çiftçilere yönelik projelerinden bahsederek, destek istedi.
Daha sonra kürsüye Zeki Oral, çıktı. Mevcut yönetimi eleştiren Oral, “Çiftçilerimizin sorunlarını masaya yatırarak çözüm bulacağız” dedi.

Mevcut Başkan Mehmet Sayan ise “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Genel kurulda kullan 221 oyun 98’ini alan mevcut başkan Mehmet Sayan, tekrar Ziraat Odası’na başkan olarak seçildi. Diğer adaylar Adem Özdemir 71, Zeki Oral ise 52 delegenin oyunu alabildi.

Yeni Ay Eğitim Kurumları Orta Kuşak
Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı