Yozgatlı’nın Fendi Çorumluyu Yendi !

Fulla 16.06.2020

Milli Eğitim Bakanlığının oluruyla geçici görevle Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yozgat’tan atanan Ömer Yılmaz, yeni görevine bugün itibariyle başladı. Çorum Valiliği’nden göreve başlama yazısı onaylanan yeni Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, bugün itibariyle makamında resmi iş ve işlemlerini yürütüyor.

Edinilen bilgiye göre, Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, Yozgat Bozok Üniversitesi Kütüphane ve Dökümantosyon Daire Başkanlığı görevinden MEB Personel Genel Müdürlüğü’nün inisiyatifinde teknik olarak kadrosu boş bulunan Çorum MEM’e atandı. Gelişmeler üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vekalet eden Yahya Çoban’ın görevden alınması ve yeni atama kararnamesinden habersiz olan AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı ile görüşerek durumu izah etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Bu arada dün İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yaşanan gerginlikten Milli Eğitim Bakanı ve bakanlık üst düzey bürokratlarının da haberdar olduğu, olup bitenlerin bakanlık nezdinde Çorum açısından menfi yansımalara neden olduğu öğrenilirken, Çorum’da MEM’de yaşananlar ve polisin güvenlik tedbiri alması üzerine Milli Eğitim Bakanı ile İçişleri Bakanı’nın bir görüşme yaptığı iddia edildi. İçişleri Bakanı’nın Çorum Valisi ile de konuya dair görüştüğü ileri sürüldü.

Öte yandan Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşen görev değişimi bir yerel gazete, bazı internet gazeteleri ve sosyal medya mecralarında tartışma konusu olurken, Söz konusu yayınlarda kurumdaki görev değişikliğinin doğru bir karar olmadığı savunuldu.

Fakat gerek Milletvekillerinin gerekse yerel basın,iş dünyası ve diğer kuruluşların bütün çabalara rağmen, Milli Eğitim Bakanlığının oluruyla geçici görevle Milli Eğitim Müdürü olarak Yozgat’tan atanan Ömer Yılmaz’ın görevine devam edeceği bildirildi. Eski Milli Eğitim İl Müdürü Yahya Çoban’ın ise şuanda izne çıktığı geri dönüşünde de eski görevine geri döneceği iddia ediliyor.

 

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı