HLT Tente

YÖRESEL ÜRÜNLER, EL SANATLARI VE HEDİYELİK EŞYA FUARI AÇILDI

Exper Yaptır

Çorum’da ikincisi düzenlenen Yöresel Ürünler, El Sanatları ve Hediyelik Eşya Alışveriş Fuarı’nda Türkiye’nin farklı illerinden yöresel ürünler sergileniyor. 

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Fuar ve Sergi Kompleksi’nde 81 ilden 150 firmanın katılımıyla düzenlenen fuarın açılışı için tören düzenlendi.

Bugün gerçekleştirilen törenle açılan Yöresel Ürünler, El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarına Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Çorum Türk İş Sendika Başkanı sefer Kahraman ve bir çok davetli katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören de organizatör firmanın yetkilisi Fevzi Atasağun bir konuşma yaptı. Atasağun konuşmasında, tüm Çorum halkını fuara davet etti. Ayrıca Atasağun fuara gelemeyen ziyaretçiler için 16 ayrı noktada ücretsiz servis kaldırdıklarını dile getirdi.

Konuşmaların ardından fuarın açılışı için kurdele kesimi gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol üyeleri fuarı gezerek ürünler hakkında bilgi aldılar.

Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Hatay, Erzurum, Siirt, Diyarbakır olmak üzere çok sayıda kentin yöresel ürünlerinin de yer aldığı fuarda, pastırma, sucuk, fındık, pestil, künefe ve kaymağın yanı sıra yöresel ürünleri, el sanatları, takı ve tasarımları ile el işlemeciliği de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Fuar, 21 Ocak’a kadar açık kalacak.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı