Özel Elitpark Hastanesi

Yolların Kralı Yoktur, Kuralları Vardır

Çorum’da İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla 81 ilde başlattığı farkındalık eylemi yapıldı.

6-14 Mayıs Trafik Haftası nedeniyle Gazi Caddesi üzerinde bulunan yaya geçitlerinde ortaokul öğrencileri “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla farkındalık oluşturuldu.  Öğrenciler ellerinde taşıdıkları dövizleri otomobil sürücülerine göstererek trafikte yayalara öncelik verilmesini istedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum Merkez Yatılı Bölge Okulu öğrencisi Ferhat Yavuz Çam, “Araçlarımız gidecekleri yere hızlı gidebilirler. Ama yayalar yürüyerek gittiği için araçlarımızın yayalara öncelik vermesi gerekir” dedi.

Etkinliğe katılan bir diğer öğrenci Rafi Kaya da “Öncelik hayatın, öncelik yayanın. Burada bazı araçlar hızlı gittikleri için yayalara çarpabiliyorlar ve bu çarptıkları insanlar hayatlarını kaybedebiliyor. Biz de bu programı yaparak insan hayatının önemini gösterdik. Yolların kralı yoktur, kuralları vardır” ifadelerini kullandı.

Lise öğrencisi Ayşenur Erturan da “Genellikle arabalar yayalara yol vermiyor ve bu nedenle büyük kazalar oluyor. Yayalarımız bu nedenle de ölüyor. Bu nedenle de bu etkinliği yaptık. Buradan Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı