Esmahal Çok Yakında

YKS Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lezzethanem Ev Yemekleri
Işıl Halı Yıkama

Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı (YKS)  sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih mararotonu başladı.

Milyonlarca öğrenci ”Tercih nasıl yapılır? Tercih yaparken nelere dikkat edilmeli? ” sorularına cevap bulabilmek için soluğu danışman öğretmenlerin yanında alıyor.

ÖSYM’nin yayınladığı tercih klavuzuna göre öğrenciler,  23-29 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapabilecekler.

Tercih döneminde öğrencilere, Sınav Eğitim Kurumlarında görev yapan, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Yankı Çakal, önerilerde bulundu.

Emin Kitap Kırtasiye Banner Reklam

Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni Yankı Çakal, tercih sürecini Sınav Eğitim Kurumlarında 6 uzman rehber öğretmen ile birlikte yürüteceklerini bildirdi.

Yankı Çakal, öğrencilerin tercih sürecinde, üniversitelerini seçerken kendi yeteneklerine göre bölümler seçmelerine dikkat etmleri  gerektiğini söyledi.

Öğrencilerin tercih yaparken en çok hatayı, üniversiteler hakkında yeteri kadar araştırma yapmadıklarını dile getiren Yankı Çakal, öğrenciler mezun olduktan sonra iş bulma konusunda tercih ettikleri üniversitelerin  ne kadar faydalı olacağına da dikkat etmekleri gerektiğin altını çizdi.

Rehber Öğretmeni Yankı Çakal, Sınav Eğitim Kurumunun ücretsiz olarak her öğrenciye kurumlarına gelmeleri halinde tercihlerinde yardımcı olabileceklerini sözlerine ekledi. (Turan Yıldız)

Yeni Ay Eğitim Kurumları Orta Kuşak
Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı