Özel Elitpark Hastanesi

Yılmaz’dan Suriye Yardımına Tepki

Çorum Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, Çorum Valiliği öncülüğünde Suriyeli mülteciler İçin başlatılan yardım kampanyasını sert sözlerle eleştirdi.

Seyyare Güzellik Merkezi

CHP Çorum Belediye Meclisi Grup Başkanı Tuncay Yılmaz,’ Kendi insanımız ekonomik bunalım nedeni ile canlarına kıyarken, ekmek parasına muhtaç insanlarımızın sayısı her geçen gün artarken, intihar vakıalarına her gün bir yenisi eklenirken biz Suriyelilere yardım edemeyiz.’diyerek Suriyeliler için başlatılan yardım kampanyasına vatandaşların destekte bulunmamalarını istedi.

Yılmaz paylaşımında şunları yazdı;” Şehrimizde ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir sürü insanımız intihar ederek canlarına kıyarken sessiz kalan yetkililer,sivil toplum kuruluşları iki gündür Suriyelilere yardım seferberliğine başladı.. Açıkça görmekteyiz ki yukarıdan gelen talimatlarla bu kampanyalar düzenleniyor. Bu konuda bir sürü atasözümüz var. Caminin içi dururken dışında namaz kılınmaz, evde çoluk çocuk açken camdan sadaka dağıtıyor gibi. Çok kıymetli hemşerilerime sesleniyorum. Bu kampanyaya destek vermeyin. Kendi insanımız ekonomik bunalım nedeni ile canlarına kıyarken, ekmek parasına muhtaç insanlarımızın sayısı her geçen gün artarken, intihar vakıalarına her gün bir yenisi eklenirken biz Suriyelilere yardım edemeyiz. Arap seviciliği yapan iktidar Suriye politikasında attığı yanlış adımların bedelini milletimize ödetmeye devam ediyor. İnsanlık dramının büyüğü ülkemizde ve son zamanlarda şehrimizde yaşanmaktadır. Defalarca çağrıda bulunmamıza rağmen, düştüğü maddi sıkıntıdan kurtulamayan babanın çocuğundan özür dileyerek canına kıydığı feryadı duymayan, duymak istemeyen iktidarın temsilcisi siyasiler, mülki idare amirleri ve yetkililerin intihar vakalarına karşı sergilediği duyarsızlığıda kınıyorum.”

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı