Özel Elitpark Hastanesi

YILMAZDAN, BELEDİYEYE 5 SORU

CHP Çorum Belediye Meclis Üyesi Tuncay Yılmaz, belediye çalışanının bayrak asarken elektrik çarpması sonucu yaralanmasıyla ilgili yetkililere 5 soru yöneltti.

Açıklamasına yaralanan işçi Hüseyin Akyol’a geçmiş olsun dilekleriyle başlayan Yılmaz, şunları kaydetti;

“09 Şubat 2019 Cumartesi tatil Günü Saat 10:30 sıralarında Akşemseddin Caddesi üzerinde vinç yardımıyla uzandığı aydınlatma direğine Parti flamalarını asarken akıma kapılan belediye işçisi Hüseyin Akyol’a acil şifalar diliyoruz. Bu üzücü olayda Temennimiz biran önce sağlığına kavuşmasıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Olarak yaşanan talihsiz olayda, kamuoyu ve hemşerilerimiz adına şu soruları sormak en temel görevimizdir.

Bu talihsiz olayda yaralanan Şahıs Belediyede Çalışmakta mıdır? Şayet Çorum Belediyesinde çalışıyorsa, Üst amirlerin emir ve talimatları doğrultusunda mı orada çalışmaktadır?

Seyyare Güzellik Merkezi

Bayraklama çalışması yapan araç Çorum belediyesine mi aittir? Aitse diğer siyasi partilere de ihtiyaç halinde tahsis ediliyor mu?

Bayraklama çalışması yapılmadan önce ve yapılırken Çorum YEDAŞ’a yazılı yâda sözlü olarak elektrik kapatma ve önlem alınması konusunda bilgi verilmiş midir?

Bu talihsiz kaza sonrasında Çorum Belediyesi bir inceleme yada soruşturma başlatıldı mı? Soruşturma ve inceleme başlatıldıysa bu konuyla alakalı sonuç kamuoyuna bilgilendirme olarak sunulmuş mudur?

Bu kazayla alakalı olarak Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış mıdır? Şayet soruşturma başlatılmışsa yapılan, işlem ve sonuç nedir?

Cumhuriyet Halk Partisi ve Çorum Kamuoyu Sorduğumuz soruların yanıtını en kısa sürede beklemekteyiz.” (Haber Merkezi)

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı