Özel Elitpark Hastanesi

Yılbaşından Sonra Koronavirüs Aşısını Kullanabiliriz!

Çin’de üretilen koronavirüs aşısının Türkiye’de uygulamalarını yürüten Prof. Dr. Murat Akova “Yılbaşından sonraki zamanda Türkiye’de bu aşının kullanılabilir olacağını zannediyorum” dedi.

Türkiye’de ilk gönüllü aşı uygulaması geçen 16 Eylül’de Hacettepe Üniversitesi’nde sağlık çalışanlarına yapıldı. Aradan geçen 20 günü aşkın sürede şimdiye kadar 100’ün üzerinde sağlık çalışanına aşı uygulaması yapıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

“ŞİMDİYE KADAR CİDDİ BİR YAN ETKİ YOK”

25 merkezde yürütülen gönüllü uygulamalarının koordinatörlüğünü üstlenen Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Murat Akova, aşı uygulanan gönüllülerde şimdiye kadar ciddi bir yan etkiye rastlanmadığını söyledi. Prof. Dr. Akova, gönüllülerin yarısına da boş aşı yaptıklarını hatırlatarak, “İkinci aşılamadan 14 gün sonra gönüllülerin kanları alınarak, antikor olup olmadığına bakılacak. Ondan sonra da gönüllüleri periyodik olarak takip edeceğiz bir yıla kadar. Zaten riskli grubu aşılıyoruz şu anda. Hastalanıp hastalanmadıklarına bakacağız. Buradan da aşının koruyucu olup olmadığını boş aşı yapılmış olanlarla kıyaslama olanağını konuşacağız” diye konuştu.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı