Özel Elitpark Hastanesi

YERELDE PROJE KAPASİTE GELİŞTİRME EĞİTİMLERİNİN 2.Sİ YAPILDI

AB Temas Noktalarına Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimlerinin 2.cisi yapıldı. Çorum Valiliği Avrupa Birliği’ne Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısında alınan karar gereği İl Merkezinde bulunan Kamu Kurumları ve STK bünyesinde görevlendirilen AB Temas Noktalarına yönelik Çorum Valiliği AB ve Dış ilişkiler Bürosu ve Çorum Yatırım Destek Ofisi Koordinasyonunda Yerelde Proje Kapasite geliştirme eğitimleri 09-10 Nisan 2019 tarihleri arasında TSO Eğitim Salonunda yapıldı.

Kurumlar ve STK lar tarafından görevlendirilen personellere Çorum Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Dilek Bilgin ve OKA Çorum Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Tuğba Purtul tarafından 2 gün süre ile eğitimler verildi. Eğitimler esnasında gerçekleştirilen ihtiyaç sorun analizi doğrultunda periyodik olarak devam edecek eğitimler sonucunda ilimizin ulusal ve uluslararası fon kaynaklarına başvurularının artırılması ve bu alanda yetişmiş insan kaynağı ile güç birliği sağlanarak il düzeyinde sağlanacak sinerji sayesinde ortak akıl ile hareket edilmesi hedefleniyor.

Seyyare Güzellik Merkezi

İki gün süren eğitimlerde Proje Nedir, Proje Döngüsü Yönetimi Temel Yaklaşımı, Analiz Aşaması, Mevcut Durum Analizi ve Paydaş Analizi, Sorun Analizi, Hedef Analizi, Strateji Analiz, Mantıksal Çerçeve Matrisi, Faaliyetlerin Planlanması, Bütçe Hazırlıkları, Bir Projede Değerlendirme Kriterleri, OKA nın Destek Programları anlatıldı.

Eğitimin sonunda ise Vali Yardımcısı Recep Yüksel tarafından eğitimini tamamlayan katılımcılara sertifikaları verildi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı