Exper Yaptır

YENİ MEZBAHADA SONA YAKLAŞILDI

Çorum Belediyesi tarafından İskilip yolunda yapılan Yeni Mezbahada sona yaklaşıldı.

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül ve AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, İskilip yolunda Yeni Hayvan Pazarı içerisine inşa edilen mezbahayı ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve bazı partililerinde eşlik ettiği incelemelerde Yeni Mezbana hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Zeki Gül, Hayvan Pazarı’nın 18 Haziran’da hizmete açıldığını kaydederek, 21 milyon TL’ye mal olan Mezbaha’nın ise 21 Eylül’de geçici kabulünü yaptıklarını, ufak tefek eksiklerinin tamamlanmasıyla hizmete açılacağını söyledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Toplam 29 bin 750 metrekare alana inşa edilen Mezbaha’da, günlük 250 adet büyükbaş, 500 adet küçükbaş kesimi yapılabileceğini ifade eden Zeki Gül, “Hayvan ticaretinin kontrolünü sağlamak, mezbaha hizmetlerini daha konforlu bir şekilde yerine getirmek, kesim sonunda soframıza gelen et ve et ürünlerinin sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlamak amacıyla hayvan pazarı ve hemen yanında da mezbaha inşa ettik. Mezbahamızda sakatat, deri depolama binaları arıtma tesisi iki adet dezenfeksiyon ünitesi bulunuyor. Mezbahamız iki kattan oluşuyor. Zemin katımızda idari personel bölümü, görevli personelimizin üstlerini değiştirebilecekleri alanlar, kesimhane, soğuk hava depoları, sakatat bölümü, duşlar, mutfak kısmı ve yemekhane, kesimhane gibi kısımları bulunuyor. Diğer katımızda ise sosyal alanlar, ofisler bulunuyor” dedi.

Çorum’a kazandırılan Mezbahanin maliyetinin 21 milyon 15 bin 427 TL olduğunu kaydeden Başkan Gül, şöyle dedi:

“21.09.2018 tarihinde de geçici kabulünü yaptık. Şimdi de ufak tefek eksikliler tespit ediliyor. Bunları da tamamlayıp hizmete tamamen açacağız. Mezbahada günlük 250 adet Büyükbaş, 500 Adet küçükbaş kesimi yapılabilecek. Mezbahanın hayvan pazarıyla aynı alanda olması ve modern imkânlarla donatılması şehrimizdeki hayvan ticaretinin de gelişmesine katkı sağlayacak. Deri ve Sakatat işi yapan esnafımız için depoları inşa ettik. Gerek hayvan pazarıyla gerekse mezbahasıyla hayvan ticareti ve kesimiyle ilgili güzel bir kampüsü şehrimize kazandırdık.” (Ahmet Temelci)

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı