Özel Elitpark Hastanesi

YENİ ADLİ YIL BAŞLADI

2017-2018 Adli Yıl açılışı nedeniyle Çorum Adliyesi’nde tören düzenlendi.

Adliye binası önünde düzenlenen törene Çorum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ragıp Tepedüzü, Adalet Komisyonu Başkanı Atilla Arıkan, İdare Mahkemesi Başkanı Kemalettin Özdemir ve Baro Başkanı Altan Akpınar, avukatlar ve adliye çalışanları katıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı, İdare Mahkemesi ve Çorum Barosu çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Ardından Baro Başkanı Altan Akpınar kürsüye geldi. Akpınar, hukukun üstünlüğüne vurgu yaptığı konuşmasında ülkenin hiçbir denetime tabi olmayan Kanun Hükmünde Kararnamelerle değil, parlamenter sistemle ve hukuki denetimle yönetilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Adalet Komisyonu Başkanı Atilla Arıkan, ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini, yargı camiasının bu süreçte üzerine düşen görevi yerine getireceğini söyledi.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ragıp Tepedüzü ise, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmalarının bir yoğunluğa neden olduğuna dikkati çekerek, “Geçtiğimiz yıl FETÖ/PDY soruşturmaları adliyemizi meşgul etti ve halen meşgul etmekte. Bu yönde açılan davalar var. Soruşturmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Örgüt suçları bağlamında icra dairelerine yönelik bir takım isnat olayları vardı, soruşturmalar açıldı, davaları başladı. Pek çok uyuşturucu satıcısına yönelik soruşturmalar ve operasyonlar yapıldı, davaları açıldı. Ayrıca fırıncı esnafa yönelik suç isnatları vardı, baskı iddiaları vardı. Onunla ilgili soruşturmalar tüm hızıyla sürmektedir” ifadelerini dile getirdi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı