EHM Grup

VATANDAŞLARIN VE ESNAFIN TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

Exper Yaptır Yeni Banner

CHP Belediye Meclis Üyesi Nazik Bulut, Oto Galericiler Sitesi esnafının o bölgede bulunan asfalt şantiyesi nedeni ile toz içinde kaldığından şikayetçi olduğunu söyledi. Bunun üzerine konuşan Başkan Gül ise, “Şehirde yaşamanın bazı dertleri ve sıkıntıları vardır. Bunlara birlikte göğüs gereceğiz” dedi.

Çorum Belediye Meclisi Eylül ayı oturumu bugün gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Zeki Gül başkanlığında düzenlenen toplantı da gündem dışı söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Nazik Bulut, Oto Galericiler Sitesi esnafının o bölgede bulunan asfalt şantiyesi nedeni ile toz içinde kaldığından şikayetçi olduğunu söyledi.

Oto Galericiler Sitesi esnafının, toz nedeni ile her gün araba ve cam yıkamaktan bıktığını belirtiklerini kaydeden Bulut, esnafın buna bir çözüm bulunmasını istediği yada şantiyenin o bölgeden kaldırılmasını istediklerini aktardı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Belediye Başkanı Zeki Gül ise Asfalt Şantiyesinin başka bir yere taşınması gibi bir konunun olmayacağını ifade ederek, “Asfalt şantiyesi kalksın’ demek, ‘hizmet gitsin’ demektir. Böyle bir şeyin olması imkansız. Şehir de yaşamanın bazı sıkıntıları vardır. Bu sıkıntıları birlikte göğüs gererek aşmalıyız” dedi.

Başka bir önerge teklifinde de bulunan Meclis Üyesi Nazik Bulut, Dr. Sadık Ahmet Ortaokul bahçesinin zemin düzenlemesinin yapılmasını talep etti.

Okula halı saha yapılması nedeniyle okul bahçesine giren ağır vasıtalı araçların bahçenin zemininde çukurlara neden olduğunu anlatan Bulut, “Bahçede oluşan çukurlar nedeni ile teneffüste oynayan çocukların düşerek yararlandığına dair şikayetler almaktayız. Okul Aile Birliği ve velilerden okulun bahçesinin belediyemiz tarafından yapılmasını talep etmektedirler” dedi.

Belediye Başkanı Zeki Gül ise, “Bugün okula giderek gerekli incelemeler yapılsın. Ne gibi bir çalışma yapılacaksa yapalım” diyerek gerekli birime talimat verdi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı