EHM Grup

Vatandaş İsyan Etti! “Nerede Bu Başkan?”

Exper Yaptır

Çorum’da sağanak yağmur su baskınlarına neden oldu. Alt yapı yetersizliği bir kez daha vatandaşı isyan ettirdi.

Buharaevler Mahallesindeki bir apartmanda rögardan taşan su bodrum katlara doldu. Her yağmurda aynı çileyi yaşadıklarını dile getiren vatandaşlar Belediyeyi suçladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Çorum’da gün boyu etkili olan yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Zaman zaman şiddetini artıran sağanak yağmurlar alt yapı yetersizliği nedeniyle cadde ve sokakları adeta göre çevirirken pek çok yerde de su baskınlarına neden oldu. Buharaevler Mahallesi 6’ıncı sokakta bulunan bir apartmanda da rögarlar taştı, bodrum katları su bastı. Yaşadıkları manzaraya isyan eden apartman sakinleri yaşadıkları soruna çözüm bulunmamasına tepki gösterdi.

Mahalle sakinlerinden Ali Zeren ana rögarların yağmur sularına yetersiz kalarak taştığını ve apartmanların bodrum katlarında su baskınlarına neden olduğunu söyledi. Her yağmurda aynı sorunu yaşadıklarını belirten Zeren “Belediyeye müracaat ettik, çözüm bulmadılar. Binanın temeli sürekli su alıyor. Burada ördek yüzdüreceğiz, o hale geldik artık. Bizim cezamız nedir anlayamadık. Her yağmurda rezillik yaşıyoruz. Bütün apartmanı koku sardı. Yağmursuyu giderlerinin ve rögar borularının genişletilmesi gerekiyor” dedi.

Apartman sakinlerinden Hasan Aydın da, defalarca belediyeyi aramalarına rağmen çözüm bulanamadığını iddia ederek, “Belediye sürekli bizi oyalıyor. Burayı yapmaları için Valiliğe mi gidelim, Cumhurbaşkanlığına mı gidelim” diyerek tepki gösterdi. (Ahmet Temelci)

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı