Özel Elitpark Hastanesi

Vali Yardımcısı Çorum İskilip Yoluna Rest Çekti

Vali Yardımcısı Recep Yüksel, müteahhit değişiklikleri ve çeşitli aksaklıklar nedeniyle bitirlemeyen Çorum-İskilip yolu için rest çekti.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları 7. Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Koby, bir sunum yaptı. Sunumun ardından yıllardır kanayan yara haline gelen Çorum-İskilip yolunun bitirilmesi için Uğurludağ ve İskilip Belediye Başkanları talepte bulundu.

Bu talebe olumlu karşılık veren Vali Yardımcısı Recep Yüksel de en çok şikayet aldıkları konulardan birisinin de Çorum-İskilip Yolu olduğunu kaydetti. Yüksel, “Bizim Valilik olarak vatandaşlarımızın şikayetine sürekli maruz kaldığımız, arkadaşlarımızla paylaştığımız bir konu İskilip-Çorum yolu. Dolayısıyla inşallah 2019’da tamamlarsınız ve belli bir konfora ulaşır. Aksi halde Uğurludağ, İskilip, Merkez ve Bayat belediye başkanımızla beraber iş makinalarını toplarız, ‘Karayolları yapamadı, biz yaptık’ deriz. Biz yaparız. İnşallah bu duruma gelmeyiz. Artık bu iş sorun olmaktan çıksın” diye konuştu.

Seyyare Güzellik Merkezi

5 yıldır bu sorunun çözülemediğini kaydeden Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun “Çorum, Uğurludağ, İskilip ve Bayat yolunu kapsayan bir yolumuz var. Biraz önce müteahhit değiştir dediniz ama bu 5 yıldır bizi perişan etti. Bu yolla ilgili nasıl bir çalışma yapacaksak yapalım. Vatandaşlarımız çok mağdur durumda. Biraz önce ben Uğurludağ’dan gelirken tam orada yine kaza olmuş. Sorunun çözülmesi gerekiyor. Biz yıldır 5 yıldır 3 tane ilçe bastırıyoruz ama yaptıramadık. Bu yolda durmadan müteahhitler değişiyor, kazalar oluyor. Biz çok mağdur duruma düştük” ifadelerini kullandı.

İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük de bu yol için biraz daha ilgi ve özen beklediklerini dile getirerek, “5 yıldır dediniz. Ben 47 yaşındayım ve 47 yıldır İskilip-Çorum yolu kanayan yara halinde. Ben doğduğumdan beri İskilip-Çorum yolu bir düzene konulamadı. Ben tekrar belirtmek isterim ki buraya biraz daha ilgi istiyoruz. Sürekli müteahhitler değişerek, sürekli 3 ilçenin sorununun giderilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yolun tekrar ihaleye çıkarılarak başka bir müteahhide verildiğini hatırlatan Karayolları 7. Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya  “Müteahhit değişti. Bu süreçte tabi zorluklar yaşandı. Müteahhidimiz çalışmaya başladı. Kendisi güven de veriyor. Verim alacağımızı düşünüyorum. Önceki ihale kapsamında dar bir kapsamdaydı. Ama şimdi daha rahat olacak ve Müteahhidimizin de iyi olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Sorun olmayacak” yanıtını verdi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı