EHM Grup

VALİ YARDIMCISI AZMİ YEŞİL DUALARLA MEMLEKETİNE UĞURLANDI

Exper Yaptır

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Çorum Vali Yardımcısı Azmi Yeşil’in cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Osmaniye’ye gönderildi.

Çorum Vali Yardımcılığı görevinde yaklaşık bir yıldır bulunan 63 yaşındaki Yeşil, öğretmenevinde evinde kalp krizi geçirdi. Ambulansla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Yeşil, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Evli ve 2 çocuk babası Yeşil için valilik önünde cenaze töreni düzenlendi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Vali Necmeddin Kılıç, törende, Yeşil’in öz geçmişinin okunmasının ardından yaptığı konuşmada, mesai arkadaşını kaybetmenin büyük üzüntüsü yaşadığını belirterek, şunları kaydetti: “Azmi kardeşim bu ülke için bir değerdi. İki fakülte mezunuydu. Mülki idareye ömür vermişti. Ben arkadaşımdan razıyım. Ondan hiç incinmedim ama bir helallik isteme şansım olmamıştı. Ben ona haklarımı helal ediyorum.”

Yeşil’in Türk bayrağına sarılı naaşı, İl Müftü Yardımcıs Abdullah Pamuklu tarafından yapılan duanın ardından memleketi Osmaniye’ye gönderildi.

Törene AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Garnizon Komutanı Albay Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurumlarının idarecileri ile valilik çalışanları da katıldı.

 

 

 

 

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı