HLT Tente

VALİ KILIÇ BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Exper Yaptır

Vali Necmeddin Kılıç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutladı. Kılıç, Çorum’da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Vali Kılıç’ın gazeteciler günü nedeniyle bir kafede düzenlediği kahvaltı programına, Çorum’da faaliyet gösteren televizyon, gazete ve internet haber sitesi muhabirlerinin yanı sıra Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Çelik ile bazı bürokratlar da katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Vali Kılıç kahvaltı sonrasında yaptığı konuşmada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Demokratik sistemin kurduğu sacayağında sivil toplum kuruluşları ve baskı grupları başlığı altında basına önemli bir yer verildiğini dile getiren Kılıç, “Eğer bir ülkede hür ve bağımsız bir basın yoksa, o ülkede demokratik bir sistemin varlığında bahsetmek mümkün değildir” dedi.

Basın mensuplarının mesai gözetmeksizin, çok zor şartlar altında görev yaptığını söyleyen Kılıç, “Basın çalışanları gün gelir savaş muhabirliği yapar canlarını dişlerine takarlar, gün gelir bir sokak çatışmasının ortasında görev yaparlar, gün gelir gece yarısı habere giderler. Ağır riskler altında çalışan basın mensuplarının kesintisiz bir çalışma temposu içerisinde, görevlerini eksiksiz ifa ettiklerine tanık olunmaktadır” şeklinde konuştu.

Vali Kılıç konuşmasını ardından basın mensupları ile günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı