EHM Grup

Vali Çiftçi ve Eşi Yetimlerle İftar Yaptı

Exper Yaptır Yeni Banner

Vali Mustafa Çiftçi ve eşi Azime Çiftçi yetimler ve aileleriyle birlikte iftar yaptı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından düzenlenen iftar programında Vali Mustafa Çiftçi ve eşi Azime Çiftçi, iftar programına yetim çocuklarla bir araya geldi. Yetimlerle tek tek yakından ilgilenen Vali Çiftçi, onlarla sohbet etti. Programa katılan çocukların Vali Çiftçi’nin ilgisi karşısında mutlu oldukları gözlendi.

Seyyare Güzellik Merkezi

İftarın ardından Fulya Söylemez’in sunuculuğunda gerçekleştirilen programda Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bir konuşma yaptı. Yetimlerle ilgili belediye olarak yetimler için her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirten Aşgın, “Yapacağımızdan daha fazlasını yapmaya hazırız. Yeter ki yetimler gülsün, yeter ki çocuklar gülsün. Yetimler gülerse, çocuklar gülerse dünya güler” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye çıkan Vali Mustafa Çiftçi, İslam inancının yetimlere hassasiyet gösterilerek üzerlerine titrenmesi gerektiğini ifade ettiğini söyledi.  Yetimlerle ilgili Peygamber Efendimizin hadislerinden örnekler veren Vali Çiftçi, yetimlerle ilgilenmenin, koruyup kollamanın, ihtiyaçlarını koruyup kollamanın faziletine anlatarak, “Allah, bizleri yetimlerin duasına mazhar olan onların hayır duasını alabilen kullarından eylesin. Birliğimiz beraber daim olsun. Allah bu cennet vatanda sonsuza denk sağlık sıhhat afiyet içerisinde yaşamayı nasip etsin” ifadelerini kullandı. (Ahmet Temelci)

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı