HLT Tente

ÜNLÜ YAZAR, ÇORUMLU KADINLARLA BULUŞTU

Exper Yaptır

Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi tarafından “Sembol Kadınlardan Model Kadınlara” konulu konferans düzenlendi. “Bozkırın Sırrı”, “Aşkın Şehidi”, “Aşkın Elçisi”, “Aşkın Secdesi”, “Allah Aşkına Muhammedî Şuur ve Ahlâk”, “Kalbim Kudüs’te Kaldı”, “Kelimelerin Kalbi” adlı kitapların yazarı Ahmet Turgut’un konuşmacı olarak yer aldığı konferans, geçtiğimiz Pazartesi günü Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansa, Belediye Başkanı Zeki Gül ve Eşi Halime Gül, Belediye Başkan Yardımcıları Turhan Candan ve Alper Zahir ile çok sayıda kadın katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Konferansta açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün ortaya çıkışını anlattı. Candan, “Bizimde örnek alacağımız insanlar var. Annelerimiz var, kadınlarımız var. Bu çerçevede güzel çalışmalar yapan sevgili Ahmet Turgut’u davet ettik Söyleyecekleri çok önemli” dedi.

Candan’ın konuşmasının ardından Ünlü Yazar Ahmet Turgut, kürsüye çıktı. Kur’an-ı Kerim’de kadının yerini anlatan Turgut, “Hıristiyanlar da Hz. Meryem’e nasıl saygı duyulacağını Müslümanlardan öğrenmişlerdir” dedi.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı