HLT Tente

ULUKAVAK’A 3370 METRE ATIK SU KOLEKTÖR HATTI YAPILIYOR

Exper Yaptır

Çorum’un her bölgesinde alt yapı ve üst yapı çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çorum Belediyesi, Buharaevler ve Ulukavak’a yeni atık su kolektör hattı yapıyor.

Ulukavak Atık Su Kolektör Hattı ile aşırı yağışlarda oluşan su baskınlarının ve taşkınların önüne geçileceğini söyleyen Belediye Başkanı Zeki Gül, “2 bin metre 80 cm, 800 metre 60 cm ve 500 metre 50 cm olmak üzere toplamda 3 bin 370 metre hat yapılıyor. İhale bedeli 1.199.950TL. Bu hattan Söğütlüevler, Köprübaşı, Selçuk, İbrahimçayırı, Buharaevler, Tekceviz, Garantievler, Muratevler cadde ve sokakları, Ilıca Bağları ve Hitit Üniversitesinin Kuzey Kampüsü faydalanacak” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Kolektör Hattı yapma amaçlarının aşırı yağışların neden olduğu taşkınları önlemek olduğunu belirten Başkan Gül, “daha önce mevcut olan atık su hattı 400’lüktü yani 40 santimetrelik borulardı. Dolayısıyla hat, aşırı yağışlarda suyu taşıyamıyordu. Bu sebeple de kanallarda taşkınlar oluyordu. Yeni imara açılan yerlerin atık su hattının da mevcut hatta bağlanması yoğunluğu artırmıştı. Bütün bu sebepler burada ki mevcut hattın boru çapını genişletmeyi zorunlu hale getirdi. Atık Su Kolektör Hattı tamamlandığında aşırı yağışlar sebebiyle bölgede oluşan taşkınların da önüne geçilmiş olacak” diye konuştu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı