ULTRASONDA, RANDEVU SIRASI 6 AY SONRASINA!

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ultrason çilesi devam ediyor.

Özellikle ultrason konusunda büyük sıkıntılar yaşanıyor. Vatandaşlar, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ultrason için verilen randevu zamanının çok uzun olduğundan şikayet ediyor. Hastanede ortalama 10 dakika süren ultrason görüntülemeleri için ileri tarihlere verilen randevular hasta yakınlarını isyan ettirdi. Doktorların istediği ultrasonu aynı günde çektiremeyen bir çok hastanın il merkezinde bulunan özel hastanelere gitmek zorunda kaldığı öğrenildi.

6 AY SONRAYA RANDEVU!

Leblebi TV WhatsApp ihbar hattına gelen fotoğraflarda ise; 22.02.2019 tarihinde muayene olan ve ultrason çekimi istenen bir hastanın randevusunun 06.08.2019 tarihine verildiği görülüyor.

ULTRASON ÇEKİMİ İÇİN 105 GÜN:

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ise; vatandaşların ultrason çekimi için 8 ay sonraya randevu verildiği yönündeki şikayetlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Sobacı, yaptığı yazılı açıklamada, “Hastalara ultrason çekimi için 8 ay sonraya randevu verildiği iddia edilmektedir. Hastanemizde ultrason çekim süresi 105 güne çıkmış olup; bu randevu gün süresinin bakanlık standartlarına indirilebilmesi ve hastalarımızın mağduriyetlerinin giderilebilmesi için Müdürlüğümüz tarafından ultrasonografi hizmet alım ihalesine çıkılmıştır. iddia edilen 8 aylık süre oldukça abartılıdır ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir” dedi. (Haber Merkezi)

Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı