EHM Grup

“Türk Milliyetçileri Geleceğin Türkiyesi’nin Mimarlarıdır”

Exper Yaptır Yeni Banner

MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, 3 Mayıs Türkçülük Günü’nün, haksızlığa, mahrumiyete, eziyete, işkenceye, işbirlikçiliğe karşı sabırla, sağlamlıkla, sağduyuyla, inançla, akıl ve azimle meydan okumanın ifade ve ilan tarihi olduğunu ifade etti.

Türk milliyetçiliğinin toplumsallaşması, ilerleyen yıllarda kitleselleşip siyasi bir harekete dönüşerek kabuk değiştirmesinin 77 yıl önceki olayların müessir neticelerinden birisi olarak değerlendirilmesi gerektiğini anlatan Karapıçak, “Milliyetçiliğe karşı gösterilen husumet aleni itiraf edilmese de aynısıyla millet ve milliyet hislerine duyulan hazımsızlıkla ilgili ve ilişkilidir. 3 Mayıs 1944’ün kahraman simaları bu gerçekleri özümsemiş, sivil, demokratik ve meşru bir direniş ruhuyla dönemin devlet ve siyaset zihniyetine haklı itirazlarını seslendirmişlerdir” dedi.

1940’lı yılların milliyetçi kahramanlarının, sonraki yıllarda onların izinden adım adım yürüyecek dava insanları gibi, servet ve şöhret peşinde koşmak yerine; vatan ve millet sevdasıyla bayraklaşmayı tercih ettiğini anlatan Karapıçak, yaptığı yazılı açıklamada şunları dile getirdi:
“Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın ifadesiyle söylersek, 3 Mayıs 1944 Türkçülerin ızdırabı ile yoğrulmuş bir dönüm günüdür.

Seyyare Güzellik Merkezi

Türk milliyetçiliğinin varlığı ve vakarı, Türk milletinin ortaya çıkışıyla tarih sahnesindeki yerini almıştır. Bu kapsamda diyebiliriz ki, milliyetçiliğin 19’uncu yüzyılın ürünü olduğunu iddia ve ifade eden uyduruk batı tezlerinin bizim nazarımızda itibar ve inandırıcılığı katiyen yoktur.

Türk milliyetçiliği geleceğin büyük Türkiye’sinin, yüksek Türk ülküsünün mimarı ve yazarıdır.
Milliyetçilik var olduğu sürece işgal hevesçileri, ihanet taşeronları, PKK, FETÖ ve dahi her türlü terör ve teröriste yandaşlık yapan, teröriste refakatçilikle övünenler günü geldiğinde tarih sahnesinden silinip gideceklerdir.

3 Mayıs 1944 olayları vesilesiyle tutuklanan 24 dava insanımız sırf düşüncelerinden, sadece Türklük ve Türkçülük ülkülerinden dolayı nice iftira ve isnatlara maruz kalsalar da, hepsi şimdilerde minnetle, hürmetle, hayranlıkla anılmaktadır. Ve de her zaman saygıyla yâd edilecek, Türkçü/Turancı milliyetçi gönüllerde onurla yaşayıp yaşatılacaktır.

3 Mayıs Türkçülük Günümüzü kutlarken, bu vesile ile 1944’ün muhterem isimlerini, Türk milliyetçiliğinin simgeleşmiş yüzlerini, Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ve aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı