Özel Elitpark Hastanesi

Tüm Gününü Muhtarlara Ayırdı

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bir gününü mahalle muhtarlarına ayırarak muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı. Muhtarlarla Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde bir araya gelen Başkan Aşgın, “Muhtarlarımızın her biri mahallesinde bizim gören gözümüz, işiten kulağımızdır. Muhtarlarımıza verdiğimiz öneme binaen Muhtarlıklar Müdürlüğümüzü faaliyete geçirdik. Muhtarlarımız, belediyemizle ilgili herhangi bir işi olduğunda müdürlük müdürlük gezmeden işlemlerini kolayca halledebiliyor. Bundan sonraki süreçte bu iş birliğimiz, bu gayretimiz artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Muhtarların çok köklü ve dünyada örneği olmayan bir teşkilat olduğunu vurgulayan Başkan Aşgın, muhtarları dinledikten sonra onlarla sürekli istişare ederek çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Muhtar bile olamaz” denildiğini hatırlatan Başkan Aşgın, “Cumhurbaşkanımız, tarih boyunca muhtarlara verilmeyen değeri vermiştir, onların yaptığı bu önemli göreve dikkat çekmiştir. 2015’ten bu yana da Muhtarlar Günü’nü kutluyoruz. Kendisinin talimatını verdiği ancak faaliyete girmeyen bir Muhtarlıklar Müdürlüğümüz vardı. Göreve geldiğimiz zaman bu müdürlüğü aktif hale getirdik. Bu, muhtarlarımıza verdiğimiz önemin bir nişanesidir. Çalışmalarımızda onlarla birlikte yol yürüyoruz. Kendimize hedef olarak Allah rızasını koyacağız ve o rıza doğrultusunda hep beraber yürüyeceğiz. Bütün muhtarlarımızın aynı duruşta, aynı düşüncede kendisini hizmete odaklamış olduğunu görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

MUHTARLARDAN BAŞKAN AŞGIN’A TEŞEKKÜR

Gün boyunca muhtarlarla sürekli bir arada olan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, muhtarların takdirini toplamaya devam etti. Muhtarlıklar Müdürlüğü’nün işlerini çok kolaylaştırdığını, mahallelerinin sorunlarının çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulduğunu dile getiren muhtarlar, Belediye Başkanı Aşgın’a da her gün her dakika ulaşabildiklerini dile getirerek taleplerini iletebildiklerini belirtti.

Çorum Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacı Koca, Çorum Muhtarlar Derneği Başkanı Yılmaz Kılcı ve Çorum Merkez Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Aydın; hep birlikte Çorum için, köy ve mahalleler için el ele, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaktan mutlu olduklarını vurgulayarak, “Bu müesseseye hak ettiği değeri gösteren başta Cumhurbaşkanımıza, muhtarlık camiamıza böyle bir programı düzenleyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı