Exper Yaptır

TÜFEKÇİ, KÜLCÜ’YE TEKLİF İDDİALARINI YALANLADI

CHP Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye CHP’den belediye aday olması yönünde teklif götürüldüğü iddiasıyla bazı yerel basın çıkan haberlerin gerçeğini yansıtmadığını kaydederek, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak herhangi bir kişiye teklif götürmüş değiliz” dedi.

Tüfekçi, konu hakkında yayınladığı açıklamasında şunları dile getirdi;

“2019 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde, Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Başkan Aday Adaylarımızı geçtiğimiz günlerde yazılı ve görsel medya aracılığı ile paylaşmıştık. Bazı yayın organları Cumhuriyet Halk Partisi’nin farklı isimlere teklif götürdüğünü iddia ederek kulis haberi olarak paylaştılar.

Bu haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte kamuoyunu yanlış yönlendirmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi Basın özgürlüğünü her daim savunmaya devam edecektir. Fakat basın özgürlüğü içerisinde yer almayan bazı maksatlı haberler üzerine bu açıklamayı gerekli görmüştür.

Seyyare Güzellik Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi yönetim kadrolarını güçlendirerek, Yerel seçimlere büyük şevk ve heyecan içerisinde, yerelde iktidar olmak hedefiyle yola çıkmıştır. Bu Hedeften rahatsız olan bazı karanlık odaklar, kendi hesapları için Kamuoyunu yanlış yönlendirerek Cumhuriyet Halk Partisi Tüzel kişiliğini yıpratma gayretindeler.

Hedefimiz Çorumda sosyal herkesi kucaklayan adil bir belediyecilik anlayışı ile güzel şehrimiz çorumda kardeşlik ikliminin hâkim olduğu bir şehirde hep birlikte huzur içerisinde yaşamak. Rant için değil halk için bir belediyecilik anlayışı içerisinde şuana kadar partimizin açıklamış olduğu aday adayları Özgür Kılıç, Saadet Aydoğdu ve Osman Samsunlu ’dur.

Cumhuriyet Halk Partisi Aday belirleme kriterleri partimizce çok açık ve net bir şekilde daha önce yazılı ve görsel basın aracılığı ile ilan edildi. Bu kriterlere uyan herkes gelip müracaat ederek partimizden aday adayı olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak herhangi bir kişiye teklif götürmüş değiliz.

Çıkan haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını bir kez daha vurgular, mevcut adaylarımız dışında herhangi bir kişiyle görüşme yapılmamıştır. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı