Exper Yaptır

TRAFİKTE KIŞ TEDBİRLERİ

Kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleri belirlendi. İçişleri Bakanlığının Genelgesi doğrultusunda  Çorum’da “Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri” konulu toplantı yapıldı.

Konuyla ilgili Çorum Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında şehirlerarası yolda, yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçlarda kış lastiği takılmasının zorunlu oldu hatırlatıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Kış tedbirleri kapsamında, kış şartlarında güvenli araç kullanmaları, trafikte karşılaşılabilecekleri riskler ile araçlarında zincir takoz ve çekme halatı bulundurmaları konularında sürücüler uyarılacak.

Öte yandan yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlar başta olmak üzere sürücüler üzerinde uykusuz, yorgun ve süre dışı araç kullanımını önlemeye yönelik denetimlere ağırlık verileceği bildirildi.

Açıklamada “İl Emniyet Müdürlüğü, yol kullanıcılarının güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri ve ilimizdeki karayolunda seyreden sürücülerin daha duyarlı ve bilinçli hareket etmelerini sağlamak amacıyla denetimler planlı, yaygın ve süreklilik arz edecek şekilde devam edecektir” denildi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı