Özel Elitpark Hastanesi

‘Trafik Dedektifi’ Oldular

Karayolları Trafik Güvenliği Haftası kapsamında İl Jandarma Komutanlığı tarafından Çorum Anadolu Özel Eğitim Meslek Okulu’nda düzenlenen etkinlikle özel öğrenciler Trafik Dedektifi eğitimi alarak trafik dedektifi oldu.

Trafikte bilinçli nesiller yetiştirilmesi ve farkındalık oluşturulmak amacıyla başlatılan ‘Trafik Dedektifi’ projesi kapsamında Çorum Anadolu Özel Eğitim Meslek Okulu’nda 90 öğrenciye ‘Trafik Dedektifi’ eğitimi verildi.

Okul Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Vali Mustafa Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, Trafik Şube Müdürü Muammer Kızılkoca, okul idareci öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Saygı Duruşu’nda bulunulması ve  İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanı Şenol Sevinç, trafikte güvenli yolculuk için uyulması gereken kurallar, emniyet kemerinin önemi, sürücü, yolcu ve yayalar için dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Eğitimin ardından okul öğrencileri tarafından hazırlanan kaza temalı tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.

Hastalanan çocuğunu hastaneye yetiştirmeye çalışan adamın araç kullanırken telefonla konuşması sonucu yaşanan dramın sergilendiği tiyatro gösterisi ile öğrencilere hem araç kullanırken telefonla konuşulursa neler yaşanılacağı hem de kaza sonrası neler olacağı anlatıldı.

Tiyatro gösterisinin ardından eğitimlerini tamamlayan özel öğrencilere ‘Trafik Dedektifi’ kartlarını Vali Mustafa Çiftçi verdi.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı