Esmahal Çok Yakında

Torpille 60 Kişi İşe Alındı, Bazıları Müdür Bile Oldu

Lezzethanem Ev Yemekleri
Işıl Halı Yıkama

Çorum Belediyesi’nde 2018 yılında işe alınan 60 kişinin “torpille” işe alındığı iddia edildi. İşe girenlerden bazılarının müdürlük seviyesine kadar yükseldiği ifade ediliyor.

CHP’li Meclis Üyesi Tuncay Yılmaz, sadece 2018 yılının Sayıştay raporunda torpille 60 sözleşmeli memur alımı yapıldığını ileri sürdü.

Çorum Belediyesi’ne ait 2018 yılı Sayıştay raporundaki detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Usulsüz toplu taşımadan, belediyenin borcuna kadar her şeyin açığa çıkarıldığı raporda yeni bir detay daha ortaya çıktı.

TORPİLLE 60 KİŞİ İŞE ALINDI İDDİASI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi Tuncay Yılmaz, belediyeye sözleşmeleri olarak alınan 60 kişinin sınavsız ve “torpille” işe alındığını iddia etti. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Yılmaz, henüz yeni işe alınanlardan müdür olarak görev yapanlar dahi olduğunu kaydetti.

“DEDİKODU DEĞİL SAYIŞTAY RAPORU”
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın “dedikodu” diye yorumladığı konuların Sayıştay raporunda yer alan hususlar olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Dedikodu değil, Sayıştay raporuna göre şartları tutmadığı halde müdür yapılan kişiler kimler?” diye sordu.

Emin Kitap Kırtasiye Banner Reklam

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a bazı sorular yönelten CHP’li Yılmaz’ın açıklaması şöyle:
“Sadece 2018 Sayıştay raporunda sınavsız torpille sözleşmeli memur yapılan kişi sayısı 60 kişi. 31 Mart 2019 a kadarda en az 20 kişi daha aynı yöntemle sözleşmeli memur yapıldı. Neredeyse 80 kişi belki daha fazla. Sayıştay raporlarına göre Şartları tutmayan kişiler müdür olarak atandı. Halen görev yapanlar var.

Bu kişiler halen müdürlük yapıyor mu?
İçlerinde mevzuata uygun olmadığı halde sözleşmeli alınan kişiler ve 60 kişinin tamamının isimleri nedir ve referansları kimler?

Sözleşmeli alınan bu kişilerin siyasiler ile bir yakınlıkları var mı?
Sözleşmeli alınan bu kişilerin içerisinde FETÖ ile irtibatlı kişilerin yakınları var mı?
2013 ten itibaren sözleşmeli alınan bu kişiler içerisinde FETÖ ile irtibatı olup 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar belediyede çalışmaya devam eden var mı?

GÖRMEZDEN GELENLER HESAP VERECEK

Bu soruların hepsinin cevabı tabi ki var. Ama biz koltukta oturan yetkililer değiliz. Bu sorulara Sayıştay raporlarını dedikodu olarak gören yetkililer cevap vermeli. Atanamadığı halde intihar eden bir sürü genç varken siz pervasızca kendi eş dost akraba damat kız gelin hepsini sınavsız bir şekilde sözleşmeli memur yaptınız. Masaya vurarak değil. Belgeler ile cevap verin. Bu Sayıştay raporlarının hesabını bu hukuksuzlukları yapan, bunlara göz yuman, üstünü kapatan, görmezden gelen herkes verecek.” (Haber Merkezi)

Yeni Ay Eğitim Kurumları Orta Kuşak
Benzer Haberler...
1 Yorum
  1. mehmet ;

    çorumda chp belediyesinin neler yaptığını hiç unutmadık sadece kömür dağıtımında yedikleri naneleri hatırlarsanız yeter

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı