Özel Elitpark Hastanesi

Ticaret İl Müdürlüğü’nden Önemli Uyarı

Ticaret İl Müdürlüğü, taşınmaz ticaret ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti konularında faaliyet gösteren işletmeleri uyardı.

Ticaret İl Müdürlüğü tarafından İkinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti ile taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik hakkında bir açıklama yayınlandı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Açıklamada; “Ticari işletmeler ile Esnaf ve Sanatkar işletmelerinden, ticari faaliyetlerini taşınmaz ticareti ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden/edecek olanların, Ticaret Bakanlığı tarafından çıkarılarak 13.02.2018 tarih ve 30331 sayılı resmi gazetede yayınlanan ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkında yönetmelik ile 05.06.2018 tarih ve 30442 sayılı resmi gazetede yayınlanan ve yürürlüğe giren taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik kapsamında yetki belgesi alınması zorunlu kılınmıştır.

Söz konusu yönetmelikler çerçevesinde, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti için 13.08.2019, taşınmaz ticareti için 05.12.2019 tarihi itibariyle yetki belgesi bulunmayanların faaliyetlerine devam edemeyeceği ve mağduriyet yaşamamaları adına belirtilen tarihlerden önce Ticaret İl Müdürlüğü ile irtibata geçerek yetki belgesi almaları gerekmektedir.

Taşınmaz ticaret ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti konularında faaliyet gösteren işletmelere saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı