HLT Tente

‘TEK ÇIKAR YOL BİRLİK VE BERABERLİKTİR’

Exper Yaptır

Muharrem Ayı ve Aşure Günü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınlayan Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) Başkanı Recep Gür, insanlık olarak zor günlerin yaşandığı şu günlerde Muharrem Ayı ve Aşure Günü’nün kardeşlik, barış ve hayırlar getirmesini temenni etti.

Açıklamasında Muharrem Ayı ve Aşure Günü’nün önemine değinen Gür, “Dünya Müslümanları ve ülkemiz olarak zor günler geçirmekteyiz. Dileğimiz odur ki bu mübarek günlerde Yüce Mevla’mız bizlere merhametiyle muamele etsin ve aramızda barış ve kardeşliği yaysın” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Ülkemiz insanlarının tek çıkar yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğini dile getiren Başkan Gür, “Gönül ister ki dünya insanları her zaman huzur içinde ve kardeşçe yaşasın, ancak şu anda görüyoruz ki dünyanın her tarafında savaşlar eksik olmuyor. İnsanlar birbirlerini öldürmek için adeta yarışıyor. Elimizden dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Her yaptığımız açıklamada vurguluyoruz; ‘Bizim birlik ve beraberlikten başka kurtuluşumuz yok’ diye.

Çocuklarımız ve gençlerimiz, güzel ülkemizin yarınlarına endişe ile bakmamalıdır. Bunun için tek çıkar yol bizlerin birlik ve beraberliğinden geçer. Gelin kavgayı, küslüğü bir kenara bırakalım. Küçük şeyler için birbirimizi üzmeyelim. Ülkemiz için, topraklarımız için ve en önemlisi geleceğimiz için herkesi birlik ve beraberliğe davet ediyorum. Bu vesile ile Muharrem Ayı ve Aşure Günü’nün Türk ve İslam Alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” diye konuştu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı