Esmahal

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Toplandı

Çorumgaz

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunun 27.Dönem üçüncü yasama  yılının ilk toplantısı Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Saat 12.00’da başlayan komisyon toplantısına Kars Milletvekili Yunus Kılıç başkanlık ederken,Başkanvekilliğini İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu,Sözcü Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Katipliği de Bursa Milletvekili Zafer Işık yaptı.

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunun bugün yapılan toplantısında Meclis Başkanlığınca Komisyona havale edilen Su Ürünleri Kanununda Değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi  ve iki ayrı teklif birleştirilerek görüşüldü.

HAYVAN İTHALATINDA REKOR KIRIYORUZ

Seyyare Güzellik Merkezi

Komisyonda konuşan Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, 2002 yılında 2,8 milyon olan çiftçi sayısı ve 530 milyon TL olan resmî borç bugün 130 milyarlar seviyesine çıktığını, Yine, o günden bugüne ne yazık ki o gün ithal etmediğimiz canlı hayvanda ithalat rekoru kırıldığını söyledi.Sarıbal, Tarım ülkesi olan Türkiye’nin 52 milyon tondan daha fazla buğday ithal ettiğini de ifade etti.

Sarıbal, pamuk meselesinin bugün gündemimizin en önemli konularından biri  olduğunu, pamukta aşağı yukarı yüzde 50’ye yakın ithalat noktasına varmış durumda olunduğunu ifade ederek, Primin belli olmadığını, Urfa’dan tutun, Ege’den, Akdeniz’den pamuk üreticisi ciddi anlamda bir tepki gösterdiğini kaydetti.

Komisyon üyeleri tarım ve su ürünleri konusunda fikir ve görüşlerini komisyonda açıkladı.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Korumalı İçerik!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı