Esmahal Çok Yakında

“Tarih Annelerin Direnişlerini Saygıyla Yazacak”

Işıl Halı Yıkama

Çorum’da sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri, çocuklarını terör örgütünün elinden kurtarabilmek için nöbet tutan Diyarbakır annelerine yaptıkları basın açıklamasıyla destek verdi.

15 Temmuz Hürriyet Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar, ellerinde “Teröre karşı annelerimizin yanındayız”, “Anneler kazanacak”, “Bu nöbet evlat nöbeti” yazılı döviz ve pankartlarla Diyarbakır annelerinin eylemine destek için basın açıklaması yaptı.

Emin Kitap Kırtasiye Banner Reklam

Grup adına açıklamayı yapan Yasemin Bayrak, tarihin, Diyarbakır’da her şeyi göze alıp evlatlarının dönmesini isteyen annelerin, “başka canlar yanmasın” diye çıktıkları yolda zafere ulaşacaklarına inandıklarını belirtti.

Günlerdir yaşanan evlat nöbetlerinde, tarifi imkansız acılara şahit olduklarını vurgulayan Bayrak, “Annelerin başlattığı bu hareket karşısında karanlık yapıların yıkılacağına gönülden inanıyoruz.” dedi.

Ailelerin  bir an önce evlatlarına kavuşmalarını dileyen Bayrak,  ”Evlat nöbetindeki annelerin yanlarında olamasak da kalben ve ruhen onların yanındayız” şeklinde konuştu. (Turan Yıldız)

 

 

Yeni Ay Eğitim Kurumları Orta Kuşak
Benzer Haberler...

Yorum Yap

error: Korumalı içerik !
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı