Exper Yaptır

“SUYUMUZ TOKAT’TAN DA SİVAS’TAN DA UCUZ”

Belediye Meclisi’nin bugünkü oturumunda su ücretlerinde indirime gidilmesi yönünde teklif sunan CHP Belediye Meclisi Üyesi Nazik Bulut, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oybirliğiyle su fiyatlarını aşağıya çektiğini anımsattı.

Yine pek çok ilde buna benzer uygulamaların yapıldığını anlatan Bulut, “Vatandaşlarımız su faturalarını ödemekte zorlanıyor. Burada tahsilat sorunu da ortaya çıkıyor. Ekonomik krizin altında ezilen vatandaşlarımıza destek olmak adına Ankara’daki gibi Çorum’un da suda indirime gitmesini bekliyoruz” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Öte yandan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun “Bölgede en ucuz suyu Tokat’ın kullandığına” dair açıklamasını da Meclis üyelerinin bilgisine aktaran Bulut, bu iddianın da araştırılması gerektiğini söyledi.

CHP Belediye Meclisi Üyesi Nazik Bulut’un talebi üzerine konuşan Belediye Başkanı Zeki Gül ise Ankara’da su bedelinin 5.34, atık su bedelinin 2.67 olmak üzere toplam 8.01, Çorum’un su bedelinin ise 1.99, atık su bedelinin 0.65 olmak üzere 2.64 olduğunu dile getirdi.

 

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı