HLT Tente

SÜSLÜ KADINLAR PEDAL ÇEVİRECEK

Exper Yaptır

Çorum’da bisiklete olan farkındalığın arttırılması amacıyla bir araya gelen “Süslü Kadın”lar, 24 Eylül Pazar gününde, kenti egzoz yerine parfüm kokuları saracak.

Bu yıl 5. düzenlenen ve ”Dünya Otomobilsiz Kentler Günü”nde eş zamanlı olarak Türkiye’deki 50 şehirde gerçekleşecek olan bisiklet turu, saat 14.00’de Vilayet Parkı’ndan başlayacak.

Bisikletlilerin yollardaki varlığını hatırlatmak, güvenli bisiklet yollarına olan ihtiyaca vurgu yapmak amacıyla gerçekleştirilen turda kadınlar şık kıyafetler ile bisiklete binerek Vilayet Parkı ile (Saat Kulesi ve Müze istikametinden Bahabey caddesini takip ederek) Anıt arasında pedal çevirecek.

Yaklaşık 100 kadar kadının katılması beklenen turda, herhangi bir gruba veya kuruluşa bağlı olmayan gönüllü kadınlar, gelin arabaları gibi süsledikleri bisikletleriyle kentin çehresini değiştirecek.

Seyyare Güzellik Merkezi

Ulusal basının yanı sıra uluslararası platformda (BBC gibi kanallarda) yer alan tura katılmak isteyen kadınların bisikletlerini ve kendini süsleyerek Pazar günü saat 14:00’de Vilayet Parkı önünde olması gerekiyor.

Tur hakkında detaylı bilgileri: www.suslukadinlarbisikletturu.com

Turu organize eden:Melek Gizem Çataroğlu- Gülhan Keleş

Telefon:05354167482

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı