EHM Grup

Sürücüler Dikkat, Bayram Denetimleri Başladı

Exper Yaptır Yeni Banner

Türkiye’nin en yoğun kara yolu güzergahlarından Çorum’da Ramazan Bayramından dolayı yaşanacak trafik yoğunluğunun kazaya sebebiyet vermesi için şehirler arası otobüs terminalindeki otobüs sürücü ve yolcularına yönelik denetimler başladı.

Trafik Şube Müdürü Feyzullah Dursun ve Komiser Bünyamin Demir, Şehirlerarası Otobüs Terminalinde seyahat firmalarının yöneticileriyle bir araya gelerek, alınması gereken tedbirler hakkında bilgi verdi.

Ardından terminale uğrayan otobüslerin şoförlerine uymaları gereken trafik kuralları hakkında bilgi verildi.

Şoförlerin alkol testinden geçirildiği denetimlerde yolcular da emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarak, şoförlerin kural ihlali yapması durumunda 155’e ihbarda bulunmaları istendi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Trafik Şube Müdürü Dursun, denetlemek için girdiği bir otobüste yolcuları seyahat süresince emniyet kemerini çıkarmamaları konusunda uyardı.

Meydana gelen otobüs kazalarında emniyet kemeri takanların kurtulduğunu, takmayanların ise otobüs içerisinde savrulmasından dolayı hayatını kaybettiğini gözlemlediklerini belirten Dursun, sürücüleri yolcuların tamamının kemer taktığından emin olduktan sonra kontağı açması gerektiği konusunda uyardı.

Otobüs yolcularından Beyza Kara ise son yıllarda trafikteki denetimlerin artmasından dolayı kendini güvende hissettiğini söyledi.

Bayram tatilleri döneminde trafik yoğunluğunun artmasına karşın denetimler sayesinde trafiğin daha düzgün ilerlediğini dile getiren Kara, “Denetimler sayesinde trafik kazalarının azaldığını görüyoruz. Denetimler devam etmeli. Kurallara uymayanlara cezai yaptırımlar uygulanmalı.” dedi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı