Özel Elitpark Hastanesi

“SURİYELİ ÇOCUKLARIN TÜRK EĞİTİM SİSTEMİNE ENTEGRASYONUNUN DESTEKLENMESİ PROJESİ”

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi olan PIKTES,bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Proje kapsamında yer alan okulların yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, “Bakanlığımız  tarafından daha önce 22 ilde yürütülen PIKTES Projesi’ne bu sene  Çorum’un da arasında bulunduğu 4 il daha eklenmiştir.” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Proje ile geçici koruma altındaki Suriyelilerin entegrasyonlarını sağlama ve nitelikli eğitime erişmeleri konusundaki Milli Eğitim Bakanlığının çalışmalarının desteklenmesi hedeflendiği, Çorumda  e-Okul sistemine kayıtlı 3374 mülteci öğrenci göründüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulan PIKTES İl Koordinatörlüğü tarafından Bakanlık Merkez Ofisinin planlamaları doğrultusunda çalışmalar yürütüleceğini ifade ederek, “bu kapsamda  birlikte çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Toplantıya Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Arslan Arslan ve İl Proje Koordinasyon Ekibi tarafından  gündem maddeleri üzerine bilgilendirmelerle devam edildi.

 

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı