EHM Grup

SOSYAL DENGE TAZMİNATI 725 LİRA 95 KURUŞ

Exper Yaptır

Çorum İl Özel İdare Müdürlüğü personelinin 2018 yılında alacağı sosyal denge tazminatı belli oldu. Çorum Valiliği ile yetkili sendika olan Bem-Bir-Sen arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı. 149 kişiyi ilgilendiren sözleme ile, 2018 yılı sosyal denge tazminatı 725 lira 95 kuruş olarak belirlendi.

Çorum Valiliğinde yapılan Sosyal Denge Sözleşmesi imza törenine Vali Necmeddin Kılıç, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Bem-Bir-Sen Çorum Şube Başkanı Burhan Şahin ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak katıldı.

İmza töreninde konuşan Vali Necmeddin Kılıç, il özel idare müdürlüğü personelinin bu yıl büyük bir fedakarlık içinde çalıştıklarını dile getirirdi. Kılıç, ortaya koydukları performans nedeniyle, sosyal denge tazminatı rakamlarını en üst limitten belirleyerek çalışanları ödüllendireceklerini ifade etti.

Sosyal denge ücreti belirlenirken en alt ve en üst limit arasındaki takdir hakkının Valilere bırakıldığını hatırlatan Kılıç, çalışanların gayretlerine karşılık olarak bu miktarı en üst limitten belirlediklerini açıkladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay da açıklamasında, Çorum’da İl Özel Müdürlülüğü’nde çalışan 149 personeli ilgilendiren bir sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzalayacaklarını belirtti. Turbay, belirlenen miktarın çalışanlar arasında memnun edici bir ücret olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Necmeddin Kılıç ve Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mürsel Turbay sosyal denge tazminatı sözleşmesine imza attı.

İmza töreni sonunda sendika temsilcileri Vali Necmeddin Kılıç’a teşekkür çiçeği takdim ederken, Vali Necmeddin Kılıç’ta Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mürsel Turbay’a plaket sundu.

Yapılan sözleşme ile birlikte İl Özel Müdürlüğü’nde çalışan 149 kişiye her ay aldıkları maaşlara ilave sosyal denge tazminatı olarak 725 lira 95 kuruş ödeme yapılacak.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı