Exper Yaptır

ŞOFÖRLER ODASI İLKYARDIMA DİKKAT ÇEKTİ

Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası ile Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT-DER) Çorum Şubesi işbirliği ile şoför ve nakliyeci esnafına uygulamalı temel ilk yardım bilinçlendirme eğitimi verildi.

Kamyoncular Garajı ve Nakliyeciler Sitesinde gerçekleştirilen ilk yardım eğitim programı ile şoför ve nakliyeci esnafı, hem teorik hem de uygulamalı anlatımlarla temel sağlık teknikleri konusunda bilgilendirildi.

Özellikle uzun yol şoförleri, uygulamalı eğitimde, insan maketleri üzerinde suni teneffüs ve kalp masajının nasıl yapılacağını öğrendi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Şoför ve nakliyeci esnafının yoğun ilgi gösterdiği ilkyardım bilinçlendirme programında konuşan Acil Tıp Teknisyeni Cemil Çufadar ise çeşitli yaralanmalar, yanıklar, boğaza yabancı cisim kaçması gibi vakalarda ilk müdahalenin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili uygulamalı eğitim verdi.

İlk yardımın doğru yapılması gerektiğine dikkat çeken Çufadar, “Ani bir hastalık veya kaza sebebiyle yardıma ihtiyaç duyan birine profesyonel tıbbi yardım gelene kadar yapılan girişimler ilkyardım olarak adlandırılır.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT-DER) Çorum Şubesi Başkanı Can Kargın’da müdahale edilen hastanın durumunu iyileştirmek için bilinçsiz uygulamalardan kaçınmak gerektiğini, aksi takdirde hastanın iyileşmeden çok kötüleşme ile yüz yüze kalabileceğini ve yapılabilecek en doğru hareketin hastaya ilkyardım alanında eğitimli kişilerce doğru ve zamanında müdahalenin hayat kurtaracağını belirterek eğitmen ve katılımcılara teşekkür etti.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı