Özel Elitpark Hastanesi

SMMMO’DA 168 KİŞİYE EĞİTİM VERİLİYOR

Çorum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında bilirkişilik eğitimleri başladı.  24 saatlik eğitim programı ile bilirkişilik eğitimlerinin birinci dönemi tamamlanacak.

Eğitim programının açılışında konuşan Oda Başkanı Ali Can Doğan, Çorum’da bilirkişilik eğitimi veren tek kurumunda Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Olduğunu açıkladı.

Seyyare Güzellik Merkezi

Doğan “Hukuki konuların en yetkini olduğu kabul edilen hâkimin, uyuşmazlığı giderebilmek için ihtiyaç duyduğu, hukuk dışındaki, özel veya teknik bilgiyi ona sunan gerçek veya tüzel kişiye bilirkişi denilmektedir. Bilirkişiler tarafından sunulan raporların mahkemeler tarafından verilen kararlarda büyük önemi bulunmaktadır. Bu nedenle bilirkişilik görevi yapanlar tarafsız, objektif, bilim ve fenin gerektirdiği kurallar çerçevesinde rapor tanzim ederek mahkemelere sunması adalet terazisinin doğru tartması açısından hayati öneme sahiptir. Bilirkişilik Kanunu ile getirilen yeniliklerden biri olan bilirkişilik temel eğitimi, bilirkişi adaylarının mesleklerine ve uzmanlık alanlarına yönelik bir eğitim olmayıp bilirkişilik görevinin ifası sırasında ihtiyaç duyacakları temel bilgilerin verildiği bir eğitimdir” dedi.

Eğitimlerin 18 saat teori, 6 saat uygulama olmak üzere 24 saat süreli olduğunu bildiren Doğan, 1. Dönem eğitimlerine çeşitli meslek gruplarından 168 kişinin müracaat ettiğini ve Kasım ayı içinde eğitimlerin tamamlanacağını ifade etti.

Eğitimler, Doç.Dr. Cenker Göker, Yrd.Doç.Dr.Vehbi Umut Erkan, Dr.Orhan Ersun Civan ve Arş.Gör. Nasıh Sarp Ergüven tarafından veriliyor.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı