EHM Grup

Siyeri Nebi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Exper Yaptır Yeni Banner

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sas) hayatının ve İslam ahlâkının öğrenilmesi amacıyla düzenlenen Siyer-i Nebî Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Programa Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer, Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, Anadolu Gençlik Derneği Çorum İl Başkanı Mehmet Göle, SP İl Başkanı Faruk Cıdık, Öğder İl Başkanı Ramazan Yiğitoğlu Diyanet-Sen İl Başkanı Ali Yıldız, yarışmaya katılan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende şube başkanlığı devir teslimi yapıldı. AGD Şube Başkanlığı görevini 5 yıldır sürdüren Bekir Uyanık, bu görevi Mehmet Göle’ye devretti.

Seyyare Güzellik Merkezi

AGD Şube Başkanı Mehmet Göle’nin konuşmasında, “gençlerimizin TV ve internet yolu ile gelen ahlaksızlık, kültürel yozlaşma ve inanç kirliliği ile karşı karşıya kaldığını; bu saldırının gençlerimizin ahlâklarını yıkmak, imanlarını sarsmak ve millî kültürümüzü Anadolu coğrafyasında boğmak amacında olduğunu söyledi. Bu saldırının ve toplumsal problemlerin tek kurtuluş yolunun İslam ahlâkına yani Hz Muhammed’in (sas) ahlâkına dönmek olduğunu ifade etti. Tam 50 yıldır Anadolu Gençlik Derneği ve Millî Gençlik Vakfı’nın “Önce Ahlak ve Maneviyat” düsturu ile çalıştığını; Siyer-i Nebî yarışmasını da yıllardır millî ve manevî değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirme hedefine ulaşmak için yaptıklarını ve bu milletin evlatlarını şer odaklarına asla teslim etmeyeceklerini, çalışmalarına gece gündüz devam edeceklerini” söyleyerek konuşmasını bitirdi.

İl Müftüsü Muharrem Biçer’in konuşması ile program devam etti. Muharrem Biçer, Hz. Muhammed’in insanlık için örnek olan yaşam biçiminden kesitler sundu. Peygamberimizin hayatının dünya ve ahiret saadetimiz için tek kurtuluş yolu olduğunu, evlerimizde mutlaka ailemiz ile hadis okumaları yapmamız gerektiğini ve çocuklarımızın bu bilinçle yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Peygamber Efendimiz gerçekleşen ortaokul öğrencileri arasında yapılan yarışmada ilde ilk ona giren öğrencilere ve tüm okul birincilerine ödülleri verilerek program sonlandırıldı.

 

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı