Exper Yaptır

SİYASETÇİLER OLARAK BASININ GÜCÜNÜN FARKINDAYIZ

Çorum Belediyesince, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla 20 yıl önceki yerel gazetelerin öne çıkan haberlerin kupürlerinden oluşan sergi düzenlendi.

Çorum Belediyesi Sanat Galerisinde açılan sergide, 1996 yılında kentte yayın yapan Hakimiyet Gazetesi, Çorum Haber Gazetesi, Yeni Gün Gazetesi, Merhaba Gazetesi ve Lider Gazetesinin kupürlerinden oluşan sergi, yerel basın çalışanlarını geçmişe götürdü.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, açılış töreninde yaptığı konuşmada, basının, demokrasinin en önemli unsurlarından bir tanesi olduğunu söyledi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Milletin sesinin ulaşması mümkün olan en ücra köşede dahi duyulmasının, basının gücü ve etkisiyle mümkün olduğunu ifade eden Külcü, “Özellikle siyasetçiler olarak basının bu gücünün farkındayız. Gece, gündüz demeden, sıcak ya da soğuk demeden hayatımızın neredeyse tamamını takip edip, bunu topluma ulaştıran, bizim toplumla buluşmamızı sağlayan en güçlü iletişim aracı basındır. Yoğun emek sarf ederek görevini yapmaya çalışan tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

1996 yılında Merhaba Gazetesinde muhabirlik yapan Kubilay Olcan da mesleğinin ilk yıllarında yaptığı haberlerin bir sergide karşısına çıkmasından dolayı mutlu olduğunu kaydederek, serginin düzenlenmesini sağlayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti.

Daha sonra Külcü ve yerel basın çalışanları, sergiyi gezdi.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı