HLT Tente

Sinema Salonları 1 Nisan’a Kadar Kapalı Kalacak

Exper Yaptır

İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda Çorum’da alınan kararla kentteki sinema salonları 1 Nisan 2021 tarihine kadar kapatılacak.

Seyyare Güzellik Merkezi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle üst düzey tedbirler uygulanıyor. Bu tedbirlerden birisi olan “sinema salonlarının geçici olarak kapatılması” kararı, İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda 1 Nisan 2021’e kadar uzatıldı. Söz konusu karar Çorum Valisi Mustafa Çiftçi başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde alındı.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin almış olduğu 31/12/2020 tarih ve 2020/110 sayılı kararının 1. maddesinde yer alan “İlimizde faaliyet gösteren sinema salonlarının 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren 1 Mart 2021 tarihine kadar faaliyetlerine ara verilmesine,” şeklindeki hükmün uygulamasının 1 Nisan 2021 tarihine kadar uzatılmasına, konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek başta denetimler olmak üzere uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir” denildi.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı