Exper Yaptır

SINAVA ALINMADILAR, UMUTLARI YIKILDI!

Çorum’dan Samsun’a 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavına girmek için giden adaylar trafiğe takılınca sınava giremediler.

Dün saat 10.00’da başlayan 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı Samsun’da 47 okulda 15 bin 516 adayın katılımı ile yapıldı.

Çorum’dan, Tokat’tan, Amasya’dan, Sinop’tan sınava girmek için Samsun’a giden adaylar trafikte yaşanan yoğunluktan dolayı geç kalınca sınava alınmadılar.

Seyyare Güzellik Merkezi

Sınavın yapıldığı bazı bölgelerde sınav nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı. Bunun için On Dokuz Mayıs Üniversitesi kampüs içerisinde araç trafiğinin yoğun olduğundan dolayı bazı adaylar sınava geç kalmamak için koşarak okul kapısından içeriye girmeye çalıştı.
Saat 10.00 olduktan sonra geç kalıp giremeyen adaylar gözyaşlarını tutamazken, yakınları da okul kapısını yumrukladı.

Samsun’da yaşanan trafik rezilliği nedeniyle sınava giremeyen gençlerin emeğine yazık olduğunu belirten aday yakınları yaşanan olaylara tepki gösterdiler.

Çorum’dan, Tokat’tan, Amasya’dan, Sinop’tan sınava girmek için Samsun’a giden adaylar ise bu tür rezilliğin yaşanmaması için kendi illerinde de bu tür sınavların yapılmasını istediler.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı