HLT Tente

ŞİDDETLİ RÜZGAR ÇATILARI UÇURDU

Exper Yaptır

Çorum´ un Sungurlu ilçesinde kısa süreli esen şiddetli rüzgar çok sayıda evin çatısını uçururken, küçükbaş hayvanların bulunduğu bir çadırı da yerle bir etti.
Saatteki hızı yer yer 100 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle uçan çatılar, çok sayıda araca zarar verdi. Eski sanayi sitesinde İlhan Göyhan´a ait evin çatısı uçup elektrik direklerinin tellerini kopardı. Çatıdan uçan ve dağılan parçalar park halindeki otomobillere de zarar verdi.
Akçay Mahallesi´nde yeni yapılan Fen Lisesi´ne ait spor salonunun da çatısı şiddetli rüzgar nedeniyle uçtu. Okul görevlileri salona dolan suları temizleme çalışması yaptı.
Aşağıbeşpınar Köyü´nde de şiddetli esen rüzgar ve dolu bazı evlerin çatılarını uçururken, yol kenarında bulunan reklam panolarını ve elektrik direklerine zarar verdi.
– Mandıranın çadırını uçurdu
Gürpınar Mahallesi su deposu yanında bulunan Murat Kayar´a ait mandıranın çadırı yerle bir oldu. Biranda afete yakalandıklarını söyleyen Kayar, “Allah´tan hayvanlarımıza zarar gelmedi. Allah´tan gelen bir şey, yapacak bir şey yok” diye konuştu.
Sungurlu Belediyesi´nden yapılan anonslarda ise, can ve mal güvenliği açısından dikkatli olunması, mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması uyarısında bulunuldu.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı