HLT Tente

ŞEHİTLER İÇİN FİDAN DİKTİLER

Exper Yaptır

Çorum Sığınmacılar ve Göçmenler Yardımlaşma Dayanışma Derneği ile Şehit Onur Bakbak İlkokulu tarafından 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası kapsamında vatan savunmasında şehit olan askerler için fidan dikildi.

Bugün Hitit Üniversitesi Kuzey Kampüsü 3. Etap’ta bulunan Büget köyü mevkiinde gerçekleştirilen etkinliğe, okul öğrencileri ile 50 sığınmacı çocuk fidan dikti.

Etkinlikte ellerine aldıkları çapalarla şehitler için fidan diken minikler, sulamayı da ihmal etmedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

250 tane fidanı vatan savunmasında şehit olan Şehit Onur Bakbak İlkokulu Müdürü Celalettin Tunç, “50 tane yabancı öğrencimiz, 70 tane de okulumuzun öğrencisi var. Toplam 120 öğrencimizle diktiğimiz fidanları şehitlerimize atfediyoruz. Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’na destek veriyoruz. 250 adet fidan diktik. Yabancı öğrencilerimizle yerli öğrencilerimizi kaynaştırmak istiyoruz. O yüzden 250 fidanımızı aldık ve üniversitemizin katkısıyla fidanlarımızı dikiyoruz. Artık bizimde, öğrencilerinde bir dikili fidanı var” diye konuştu.

Etkinliğe Çorum Sığınmacılar ve Göçmenler Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı İpek Başaranhıncal ve Şehit Onur Bakbak İlkokulu Celalettin Tunç ile 50’si sığınmacı olmak üzere toplam 120 öğrenci katıldı.

Fidan dikiminin ardından öğrencilere kumanya dağıtıldı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı