Özel Elitpark Hastanesi

ŞEHİT İMAM DUALARLA UĞURLANDI

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından başından silahla vurularak şehit olan imam Ramazan Bozdağ’ın cenazesi, memleketi Çorum’un İskilip ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Doğubayazıt ilçesine bağlı Uzunyazı köyünde imam olan bekar 30 yaşındaki Ramazan Bozdağ, önceki gece yol kenarında kafasından silahla vurularak öldürülmüş olarak bulundu. İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan araştırma sonucunda Bozdağ’ın terör örgütü PKK’lılar tarafından şehit edildiği belirlendi. Bozdağ’ın cenazesi Erzurum Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsisinin ardından, toprağa verilmek üzere memleketi olan Çorum’un İskilip ilçesine gönderildi.

Seyyare Güzellik Merkezi

Uçakla Ankara’ya buradan da karayolu ile İskilip’e getirilen cenaze Atıf Hoca Devlet Hastanesi morguna konuldu. Buradan ailesi tarafından alınan cenaze toprağa verilmek üzere İskilip’e bağlı Harun Köyü’ne götürüldü. Cenazenin alınışı sırasında hastane morgu önünde toplanan kalabalık, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “İmama uzanan eller kırılsın” sloganları attı. Dua ve tekbirlerle morgdan alınan cenaze şehidin baba evinin bulunduğu Harun köyüne götürüldü.

Baba evinde helallik alınması sırasında, şehidin babası 54 yaşındaki Süleyman Bozdağ, annesi 53 yaşındaki Satı Bozdağ ve kardeşleri Ekrem ve Fatma Bozdağ güçlükle ayakta durabildi. Şehit imam Ramazan Bozdağ’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, baba evinde Çorum Müftüsü Ahmet Akın’ın yaptığı dua ve helallik alınmasının ardından cenaze namazı için köy camisine götürüldü.
İmam Bozdağ’ın öz geçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü Akın, konuşma yaptı. Bozdağ’ın din görevlisi olmasının yanı sıra din gönüllüsü de olduğunu belirten Akın, Bozdağ gibi insanların hayatını İslam’a adayan, bahtiyar ve cefakar insanlar olduğunu söyledi. Akın, şunları kaydetti: “Beş vakit namazda imam, cumada hatip, dini, İslamı anlatan vaiz olarak görev yapan, tek amacı birlik ve beraberlik, kardeşlik, vatan ve millet sevgisi, ezan ve bayrak aşkı olan peygamber varisidir şehidimiz. Şehit kardeşimiz sadece cami imamı değil aynı zamanda çevresindeki insanların dertleriyle dertlenen, kadın-erkek, genç-yaşlı, zengin-fakir farkı gözetmeksizin toplumun tüm kesimlerine din hizmeti ulaştırma gayretinde olan bir vatan evladıdır. Aynı zamanda hafızı kelamdır. Hain, alçak, vatan ve mukaddesat düşmanı örgüt mensupları tarafından bu genç yavrumuz gençliğine doymadan hayattan koparılmış, şehit edilmiştir. Cenab-ı Hakk şahadetini mübarek makamını cennet eylesin.”

Bozdağ’ın cenazesi, öğle namazına müteakip Akın tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine Bozdağ’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, siyasi parti ile mesleki ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı