Özel Elitpark Hastanesi

Şehit Aileleri Derneğinden Dolandırıcılık Uyarısı

Çorum Şehit Aileleri ve Vazife Malulleri Derneği Başkanı Galip Deniz, vatandaşları, yetkileri olmadığı halde şehit ve gazi yakınlarına maddi destek sağlanacağı söylemiyle bağış toplayan kişilere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Deniz, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde bazı kişilerin, şehit ailelerinin, gazi ve şehit derneklerinin adını kullanarak “duygusal fırsatçılık” yapıldığını tespit ettiklerini belirtti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Bu kişilerin ev ve iş yerlerini dolaşarak şehit ve gazi çocuklarına burs verme adı altında bağış topladıklarına dikkati çeken Deniz, “Bu durum şehit ailelerini rencide ediyor. Vatandaşlarımız bu kişilere asla itibar etmemeli.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların şehitlere olan hassasiyetini istismar eden kişilere karşı dikkatli olunmasını isteyen Deniz, şunları kaydetti:

“Şehit ve gazi çocuklarına her yıl, eğitim ve öğretim yılının başında devletimiz, TSK, Mehmetçik Vakfı ve benzeri kamu yararına çalışan dernek ve vakıflar gereken burs yardımını yapmaktadır. Bazı özel okullarda kontenjan ayırıp şehit ve gazi çocuklarına karşılıksız burs vermektedir. Şehit dernek ve vakıflarının da şehit ve gazi aileleri adına nasıl yardım toplayabilecekleri de yasayla belirlenmiştir. Vatandaşlarımızın bu kişilere kanarak iyi niyetle yapacakları hiçbir yardımın şehit ve gazi çocuklarına ulaştırılması mümkün değildir. Şehit ve gazi istismarcılarına vatandaşlarımız kapısını tamamen kapatmalıdır. Vatandaşların şehitlere olan duygusallığını istismar eden bu kişiler, şehitlerimizden utanmalıdır. Şehitlik ve gazilik mertebesini bu şekilde kullananları nefretle kınıyorum.”

Çorumgaz
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı