Exper Yaptır

“SAVURGANLIĞINIZLA FİRAVUNLAŞIYORSUNUZ”

CHP Belediye Meclisi Üyesi Tuncay Yılmaz, devlet idaresine ilişkin olarak Hz. Ömer’in mum hikâyesini örnek verenlerin savurganlıklarıyla aslında firavunlaştıklarını söyledi.

Belediye Meclisi’nin dün düzenlenen Aralık ayı oturumunda gündem dışı bölümde söz alan Yılmaz, geçmişte Çorum’un ulusal basında Uluslararası Hitit Festivali ve daha birçok farklı güzel etkinlikle anıldığını, günümüzde ise kasa operasyonlarıyla, akçeli işlerle, betonla ve ses kayıtlarıyla anılmaya başladığını dile getirerek, Çorum’un belge ve kaset kayıtlarıyla yeniden dizayn edilmek istendiğini öne sürdü.

ARAÇLAR NE DURUMDA

“Ekonomik krizle birlikte esnaf, çiftçi, işçi, memur zor durumda” diyen Tuncay Yılmaz, “Çorum Belediyesi’nin özel bir bankadan promosyonla alınan bir aracı var. Ancak bu araç hiç kullanılmamakta. Başkan ve başkan yardımcıları, kiralanan araçları kullanıyor. Bunların Belediye’ye maliyeti ne kadar? Başkan yardımcılarının altındaki araçlar şahsi işler için de kullanılıyor mu? Gelir ve giderlerinin Çorum halkıyla paylaşılmasını istiyoruz” dedi.

Seyyare Güzellik Merkezi

KAÇ ŞİRKET KURULDU

Konuşmasının devamında Belediye’nin bünyesinde kurulan şirketlere değinen Yılmaz, “Belediye’nin bünyesinde kaç şirket kuruldu? Bunların ortaklık yapıları nelerdir? Mevzuata uygun olsa da siyasi etiğe uygun mu? Kâr ve zararları kamuoyuyla paylaşılıyor mu? Konuşurken Hz. Ömer’in mum hikayesini örnek verenlerin aslında şu savurganlıklarıyla hayatta ne kadar firavunlaştıklarına tüm Çorum halkı şahitlik etmektedir. Ak belediyecilikle yola çıkanlar rant belediyeciliğine geldiler” ifadelerini kullandı.

Geçen ayki Meclis toplantısında adrese teslim ihale yapılıp yapılmadığını sorduğunu belirten Yılmaz, “Pazarlık usulü ihalelerde 21’inci madde uygulanıyor. Burada adrese teslim ihale mi yapılıyor” diye sordu.

Öte yandan Belediye Başkanı’na İller Bankası’ndan kullanması için verilen 30 milyon liralık kredi yetkisinin AK Parti İl Başkanı tarafından engellendiğine ilişkin kamuoyunda yaygın bir söylentinin dolaştığını kaydeden Yılmaz, “Bu doğru mu? Bunun cevabını istiyoruz. İsteriz ki Çorum ve Belediye iyi bir şekilde anılsın. Belediye’nin çiçekçisi, reklamcısı, organizasyoncusu, müteahhidi belli deniliyor. Dürüst belediyecilik anlayışıyla tüm bunların kamuoyuna açıklanmasını bekliyoruz” dedi

 

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı