Exper Yaptır

SATRANCIN KALBİ ÇORUM’DA ATIYOR

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası Çorum’da başladı.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından bu yıl Çorum’da organize edilen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası, kentte bir otelde düzenlenen törenle başladı. 21 ilden 55 takımın katıldığı şampiyonada 300 sporcu kupayı kaldırmak için mücadele ediyor.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, yaptı. Şampiyonanın Çorum’da düzenlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Eğer, kentteki her türlü organizasyona destek veren Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Eğer’in konuşmasının ardından kürsüye çıkan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulayı, takım turnuvalarını önemsediklerini dile getirdi.

Törende son konuşmayı yapan Belediye Başkanı Zeki Gül ise satranç sporunun akademik başarıya katkı sağladığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulayı ve Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, yarışmaya katılan sporcularla birlikte turnuvanın ilk hamlesini yaptı.

Şampiyonaya katılan 55 takım, aldıkları puanlarla dereceye girebilmek için yarışacak. Turnuva, Pazar saat 15:00’de gerçekleştirilecek ödül töreniyle sona erecek.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı