Exper Yaptır

SATIN ALMA GÜCÜ İYİCE DÜŞTÜ

Konuya ilişkin açıklama yapan TSO Orman ve Ağaç Ürünleri Grubu Meclis Üyesi Murat Erdal, “hammaddeye gelen zamlar nedeniyle son iki yılda maliyetleri iki katına çıkan mobilya sektörünün, sıkıntılı bir süreçten geçtiği, ticari daralmanın iyice kendini hissettirdiği görülmektedir. Baktığımızda Kasım 2018’de başlayan KDV indirimi, mobilya sektörüne moral ve motivasyon sağlamıştır. Fakat ticarette, alışverişlerde istenilen beklentiyi karşılamamıştır.” dedi.

Erdal açıklamasına şöyle devam etti:

Seyyare Güzellik Merkezi

“Satın alma gücünün iyice düştüğü bu günlerde, üretici, mağazacı ve tüketici açısından KDV indirimi bir dokunuş olmuştur. Bu dokunuşun Haziran 2019’a kadar devam etmesini istiyoruz. Bilindiği gibi mobilya sektörü için bahar ve yaz ayları çok önemli bir dönemdir. Bu dönemde KDV indirimi uzatılır, hatta kalıcı olarak devam ederse, ileriye dönük istihdamda, yatırımda kayıt dışını önlemede başarı sağlanacaktır. Yine hepimizin bildiği gibi Dünyada ve Türkiye de mobilya artık lüks tüketimden çıkmaya başlamış, mecburi ihtiyaç haline gelmiştir.

Yeni bir yıla başlayacağımız şu günlerde devlet büyüklerimizden, hükümet yetkililerinden ve muhalefet parti temsilcilerinden isteğimiz, mobilya sektörünün önünün açılması için KDV indiriminin Haziran 2019’a kadar uzatılmasını bekliyoruz. Bu sektörün gelişimi için çaba harcayan, mobilya sektöründen geçimini sağlayan, tüm meslektaşlarıma bol ve bereketli kazançlar dilerim.” şeklinde konuştu.

Özel Elitpark Hastanesi
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı