Exper Yaptır

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ YÜRÜYÜŞLE ANILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl Sarıkamış Harekatı’nın yıldönümü nedeniyle 81 ilde düzenlenen Sarıkamış Yürüyüşü, Çorum’da da gerçekleştirildi.

Bugün sabah saatlerinde toplanan kalabalık, Pir Baba Parkı’ndan ve Şehitlik’e kadar yürüdü. Yürüyüşe katılan yüzlerce vatandaşa, Vali Necmeddin Kılıç, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, İl Garnizon Komutan Vekili Albay Çetin Öcal, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Haşim Eğer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askerler de eşlik etti.

Pir Baba Parkı’nda bir araya gelen katılımcılar, “Şehitle ölmez vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda” sloganları ve tekbirler eşliğinde Şehitlik’e kadar yürüdüler.

Seyyare Güzellik Merkezi

Burada düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, bir konuşma yaptı.

Gençlerin Sarıkamış Harekatı’ndan dersler çıkarması gerektiğini belirten İl Müdürü Eğer, “Sarıkamış’ta kar şehitlerimizin üstünü örtmüştü ancak, yüreklerde taşınan vatan, millet ve bayrak sevgisi, eşsiz bir sağduyu ve yüksek disiplin anlayışıyla birleşerek kahraman Mehmetçiğin en zor şartlara bile göğüs germesini sağladığı gerçeğini asla örtmemiştir” dedi.

Eğer’in konuşmasının ardından şehitler için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi. Yürüyüşe katılan vatandaşlar ve protokol üyeleri, şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı.

Öte yandan düzenlenen törene Mardin’in Derik İlçesi’nde teröristlerce şehit edilen 36 yaşındaki Uzman Çavuş Oğuz Emre Erkoç’un oğlu 9 yaşındaki Hüseyin Emre Erkoç ve eşi, Beden Eğitimi Öğretmeni Gülay Erkoç da katıldı.

Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı