HLT Tente

Sanayi Esnafına Sürpriz Ters Yön Cezası

Exper Yaptır

Sanayi Sitesi Yaydiğin yolu üzerinde (Küçük Sanayi Sitesi 12. Cadde) bulunan esnaf kendilerine yazılan ters yön cezası ile şaşkına döndü.

İşyerlerinin önündekinin haricindeki anayolun çift şerit olduğunu ve gidiş geliş olarak kullanıldığını anlatan vatandaşlar, işyerlerinin önünden Sanayi sitesi istikametine giden araçlara ters yönden geldikleri iddiası ile ceza kesildiğini belirtti.

Seyyare Güzellik Merkezi

Bu yol üzerinde ters yön olduğuna dair hiçbir ibare olmadığını ve yıllardır esnafın birbirlerine gidiş gelişi için kullanıldığını anlatan vatandaşlar, tali yol ile caddenin kesiştiği noktaya bir polis aracının görevlendirildiğini ve tali yoldan gelen araçlara ters yön cezası yazdığını kaydederek, polis memuruna neden bu cezanın yazıldığı sorulduğunda ise CİMER’e bu yolda çok sayıda kaza olduğuna dair şikayet gelmesi üzerine böyle bir uygulaya gidildiği yönünde bilgi alındığını anlattı.

Pusu atar gibi yapılan bu uygulamayı doğru bulmadıklarını kaydeden esnaf, tali yol üzerinde ters yön olduğuna dair hiçbir uyarı yazısının da olmadığını vurguladı.

Tatlıcı Ali Usta
Benzer Haberler...

Yorum Yap

Don`t copy text!
WhatsApp Whatsapp İhbar Hattı